Malá arkána - Kartarka-Olomouc

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Malá arkána

Malá arkána

Karet Malé arkána je 56. Tyto karty představují hlavní životní principy. Jsou spojovány s běžnými životními okolnostmi, které nás denně potkávají.  Jsou jakýmsi katalogem životních situací a pomáhají nám je řešit.
Podobně jako klasické karty mají čtyři barvy:

Meče (
piky)
vzduch, mysl, ušlechtilost
Meče se zabývají myslí člověka. Snaží se pochopit věci čistým rozumem bez emocí. Někdy značí  přemíru myšlení, nad city. Na kartách se často objevuje modrá barva  vzduchu, čistoty ale také chladu. Posuďte sami…..

Poháry
(srdce)
voda, city, duchovno
Poháry jsou barvami emocí, najdeme  v nich lásku, vášeň, radost ze života, bujaré oslavy, ale i křivdu, porážku a zklamání.

Hole
(kříže)
oheň, práce, tvořivost, aktivita
Hole značí aktivitu a pracovní nasazení.  Snaží se určit úsilí a tempo, kterým má být dosaženo vytouženého cíle. Leckdy ukazují i lidská selhání pod tíhou břemen, která nejsme schopni nést. Jsou většinou ve žhavé,  ohnivé barvě aktivity.

Pentakly
(kára)
země, fyzično, materiálno, peníze
Pentákly znázorňují, naši materiální stránku. Náš přízemní pohled na svět a žebříček hodnot. Také mohou poukazovat na naši hmotnou situaci a prosperitu. Na kartách jsou znázorněny zlaté pentakly ,ne náhodou podobné mincím. Většina karet má zelené vybarvení značící sepjetí se zemí.

 
SEO
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky