Tarot - Kartarka-Olomouc

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Tarot

O Tarotu

Lidi odjakživa fascinovalo  nehmatatelné tajemno a možnost nahlédnout alespoň škvírou v oponě do své budoucnosti. Aby tohle ale mohli udělat, museli nejprve pochopit minulost a ovlivnit přítomnost. Hluboko v našem podvědomí leží odpovědi na otázky, které si leckdy i bojíme již jen položit. A s tímto materiálem, skrz karty jako médium, pracuje každý opravdový kartář. Když se kartáři podaří objasnit chyby minulosti, pojmenovat problémy přítomnosti, nechají ho karty maličko nahlédnout do budoucnosti.
První dochované zmínky o umění vykládat karty a pocházejí již ze starého Egypta. Umění vykládat karty se pak rozšířilo do celého tehdy známého světa . První dochované tarotové karty v Evropě pocházejí  z 15. století.  Vzhled tarotových karet procházel mnoha proměnami, ale jejich význam zůstal praktický stejný. Od nepaměti lidé řeší tytéž problémy a otázky v životě a v mezilidských vztazích a nezáleží na tom, ve kterém století žijeme nebo zda jsme boháči či chudáci.
Umění vykládat karty není dáno každému. Vyžaduje velkou dávku  empatie, schopnost soustředit se a schopnost klást kartám správné otázky.  Když si koupíme balíček karet, nestačí abychom se jen slepě naučili významy jednotlivých karet. Nový balíček je jen hromádka bezcenných obrázků a my jim musíme vdechnout život. Musíme se s kartami důkladně seznámit a ke každé kartě přidělit pocit, který při sledování  obrázku máme  a také co by mohla znamenat její obrácená pozice ve výkladu.  Pak s kartami musíme hodně dlouho pracovat, vykládat sobe  svým blízkým a sledovat  spojitosti a významy kartách na různých pozicích ve výkladu.  Balíček je připraven k použití nejdříve za tři roky při intenzivní práci s ním.
Hodně štěstí……

 
SEO
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky